DOKUMENTY AKADEMII

Zapoznaj się

INFORMATOR

W związku z pojawiającymi się pytaniami udzielamy krótkiej informacji nt. prawidłowego ubioru dziecka na wiosenno-jesienne treningi. 

Najlepszym sposobem ubioru młodego zawodnika w chłodnie dni jest schemat:

 • Spodnie termoaktywne tzw lycra z długą nogawką
 • Krótkie spodenki oraz getry nałożone na spodnie z lycry
 • Koszulka termoaktywna z długim rękawem tzw lycra
 • Koszulka sportowa z krótkim rękawem nałożona na koszulkę z lycry
 • Rękawiczki
 • Czapka/opaska
 • Komin

Na taki zestaw dziewczynka nakłada luźne spodnie dresowe oraz luźną bluzę dresową, które można przed samymi zajęciami zdjąć lub w dowolnym momencie nałożyć. Zakazujemy sciągania odzieży w momencie kiedy zaczęliśmy już zajęcia – złudne wrażenie dziecka, że już jest ciepło i może się rozebrać nawet do samej koszulki. Alternatywą dla odzieży termoaktywnej jest także ortalion (kurtka przeciwdeszczowa), która skutecznie ochroni nas przed wiatrem i deszczem.

Odzież termoaktywną można kupić w dowolnym sklepie sportowym np. Decathlon. 

 

Poniżej część artykułu pozwalająca ze strony 4f.com.pl szerzej przedstawiająca ubiór dziecka na jesienno-wiosenny trening:

„Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego już teraz warto przygotować dziecko do aktywnego czasu, które spędzi poza domem. Trening na świeżym powietrzu jest wspaniałym pomysłem, jednak należy wiedzieć, jak dobrać odzież, by nie złapać przeziębienia. Czy dziecko powinno być ubrane tak samo jak my, czy cieplej od nas? Jaki typ ubrań będzie najlepszą ochroną przed chłodem i przepoceniem? Czy istnieją sposoby na zachęcenie dzieci do sportu, jeśli spędzają codziennie długie godziny przed komputerem?

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny

Nasze dzieci niezależnie od tego, czy skończyły niedawno 5 lat czy są już nastolatkami, powinny zażywać dużo ruchu na świeżym powietrzu. Szkoły oferują zazwyczaj możliwość uczęszczania na zajęcia z piłki nożnej, biegania, koszykówki czy jazdy rowerem, jednak przygotowanie dziecka do zajęć leży w kwestii rodziców. Nie zawsze możemy przypilnować naszą latorośl, aby była odpowiednio ubrana, ale możemy uczyć ją od najmłodszych lat tego, że odpowiedni ubiór sportowy to nie tylko komfort i wygoda, ale pewność, że nie wróci zaziębione i z wysoką gorączką.

Jesienny trening może być jednak zdradliwy z powodu zmienności pogody, opadów lub silnych podmuchów wiatru, które wyziębiają organizm. Wbrew pozorom nie warto zabraniać dziecku ruchu nawet wtedy, gdy pada deszcz – przy odpowiednim ubraniu sportowym jest to sposób na kształtowanie jego odporności.

Trening na powietrzu to również lepsze dotlenienie organizmu i szybsze spalanie kalorii – dlatego jeśli nasze dziecko cierpi na nadwagę lub chcemy po prostu zadbać o jego zdrową sylwetkę, możemy proponować mu zajęcia poza domem lub salą sportową. Przy okazji będzie miało możliwość kontaktu z naturą i skorzysta z dobroczynnego działania słońca, które dostarczy mu cenną witaminę D.

Odpowiednia odzież na jesienny trening

Wybierając odpowiednie ubrania dla dziecka, starajmy się nie oszczędzać – w końcu to od nich zależy jego komfort i zdrowie. Jesień jest często nazywana zdradliwą porą roku, gdyż w jednej chwili temperatury mogą sięgać nawet 15 stopni C, by po chwili spaść do zaledwie 5 stopni C. Dlatego odzież bez odpowiednich właściwości technicznych nie spełni swojego zadania w ochronie przed chłodem i wiatrem.

Dziecko powinno ubierać się tak, by nie było mu ani za ciepło ani za zimno. Niestety im jest młodsze, tym trudniej o jego samodzielną decyzję. Maluch może się nawet bać wypowiedzieć własne zdanie, gdyż jest przyzwyczajony do tego, że rodzic wie najlepiej. Ze starszakiem nie będziemy mieć już problemów – jednak pomimo jasnej informacji od dziecka na temat ubioru, starajmy się ją zweryfikować. W końcu każdy rodzic doskonale wie, że niekiedy trudno oczekiwać racjonalnych decyzji od swojej pociechy.

W ubieraniu dzieci na jesienne treningi warto stosować zasadę cebulki. Mały sportowiec jest zazwyczaj bardziej energiczny od dorosłych, dlatego często wystarczy mu o jedną warstwę mniej. Zbyt ciepło ubrany będzie się pocić i męczyć, co może skutkować zniechęceniem do dalszej aktywności.

Nawet jeśli w porze letniej dziecko biegało czy grało w piłkę w bawełnianym t-shircie, w jesieni taki ubiór może doprowadzić do przeziębienia. Bawełna ma to do siebie, że pomimo właściwości higroskopijnych powodujących wchłanianie potu, nie oddaje go, stwarzając podłoże do zaziębienia organizmu.

Jako pierwszą warstwę odzieży powinniśmy ubrać dziecku bieliznę termoaktywną, która dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii szybko odprowadza pot, zapewniając jednocześnie odpowiednią termoregulację ciała. Kolejna warstwa zależy od panujących temperatur – jeśli jest bardzo zimno możemy wybrać dla dziecka dziewczęcą lub chłopięcą bluzę lub postawić od razu na softshell lub kurtkę dziecięcą.

Softshell dziecięcy stanowi świetną ochronę przed niską temperaturą i wiatrem, dlatego jest idealnym wyborem na chłodniejsze dni. Jeśli mały sportowiec preferuje bardziej miejski styl, można wybrać dla niego kurtkę dziecięcą, która sprawdzi się zarówno w czasie aktywności jak i na co dzień – warto jednak sprawdzić wszystkie jej właściwości, by dobrać model odpowiedni na porę jesienną.

Pamiętajmy o tym, że tylko dobrze dopasowane ubrania zapewniają ciepło i ochronę przed nieprzyjemnym wiatrem – dlatego nie warto kupować ubrań na zapas, tylko wyposażyć malucha w zestaw niezbędnej odzieży na dany okres.

Poza odpowiednio dobraną górą należy pamiętać o oddychających spodniach i odpowiednich butach sportowych. Najlepiej dobierać je do danej aktywności, gdyż inny zestaw ubrań założy do gry w piłkę, a inny na rower.W porze jesiennej koniecznością jest założenie czapki, komina oraz rękawiczek, które chronią przed niskimi temperaturami. Warto wybierać odzież posiadającą specjalne właściwości termiczne, które zapobiegają przepoceniu. Zamiast komina można wybrać również szal, jednak nadaje się on bardziej na co dzień niż do uprawiania sportów.
 

 Regulamin Uczniowskiego Klubu Sportowego

Akademia Piłkarska FemGol Lubin
 

ROZDZIAŁ 1 – POSTANOWIENIA OGÓLNE
 

§ 1

Stowarzyszenie UKS Akademia Piłkarska FemGol Lubin zwane w dalszej części Klubem, działa zgodnie z ustawą o sporcie, ustawą – Prawo o Stowarzyszeniach, własnym Statutem oraz niniejszym Regulaminem.

§ 2

Małoletniego Członka – Zawodnika Klubu reprezentuje, zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, Rodzic lub opiekun prawny.

§ 3

Każdy zawodnik (członek, uczestnik) UKS Akademia Piłkarskiej „FemGol” Lubin zobowiązany jest do godnego reprezentowania swojego Klubu, w szczególności przez działania i postawy zgodne z misją i Statutem Klubu oraz etyką sportową i zasadami fair-play.

§ 4

Dla każdego zawodnika UKS Akademii Piłkarskiej „FemGol” Lubin najważniejsza jest nauka:

„Pamiętaj, że nauka w szkole pomaga również myśleć podczas treningów i zawodów. Tak zorganizuj sobie czas wolny by mieć możliwość uczestniczyć w każdym treningu
a równocześnie nie zaniedbywać obowiązków szkolnych jak i domowych.”

 

§ 5

Warunkami przynależności do Klubu jako Zawodnik są:

1. złożenie deklaracji o chęci przystąpienia do klubu i czynnego uczestnictwa
w zajęciach szkoleniowych za zgodą rodziców/opiekunów prawnych,

2. złożenie deklaracji zawierającej dane osobowe kandydata, zgodę na ich przetwarzanie oraz deklaracje opłacania składki członkowskiej w wyznaczonym przez klub terminie,

3. dostarczenie karty zdrowia zawodnika lub innego zaświadczenia wydanego przez lekarza sportowego zezwalającego na uprawianie sportu w odpowiedniej dyscyplinie.

ROZDZIAŁ 2 – SZKOLENIE, ORGANIZACJA ZAJĘĆ

i BEZPIECZEŃSTWO

§ 6

1. Treningi odbywają się na obiektach sportowych wynajętych przez UKS „FemGol” Lubin oraz na wolnym powietrzu w miejscach wskazanych przez Klub.
2. Miejsca, daty i godziny prowadzenia zajęć sportowych ogłasza Klub.

§ 7

1. Zajęcia treningowe mają charakter zajęć pozalekcyjnych i odpowiedzialność za doprowadzenie oraz odebranie dzieci z w/w zajęć ponoszą rodzice lub pełnoprawni opiekunowie.

2. W czasie treningów odpowiedzialność za niepełnoletnich uczestników zajęć ponoszą trenerzy. Rodzice w czasie treningu zobowiązani są do przebywania poza płytą boiska lub poza salą gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia treningowe, co umożliwi dzieciom skupienie się wyłącznie na treningu i ćwiczeniach prezentowanych przez prowadzącego trenera.

3. Zawodnik zobowiązany jest do informowania trenera o nieobecności na treningu i jej przyczynie najpóźniej 3 h przed rozpoczęciem zajęć treningowych.

3. Klub nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki powstałe bez winy Klubu. Zaleca się indywidualne ubezpieczenie NNW.

ROZDZIAŁ 3 – PRAWA I OBOWIĄZKI ZAWODNIKÓW

§ 8

Zawodnik Klubu ma prawo do:

1. uczestniczenia w szkoleniu poprzez treningi,

2. udziału w zawodach, zgrupowaniach i obozach sportowych,

3. korzystania ze sprzętu sportowego Klubu,

4. nagradzania za wyjątkowo solidne podejście do swoich obowiązków, osiągnięte postępy w szkoleniu oraz sukcesy w zawodach sportowych.

§ 9

1. Zawodnik UKS Akademia Piłkarska FemGol Lubin zobowiązany jest do przestrzeganie regulaminów obowiązujących w Klubie oraz zasad sportowej rywalizacji.

2. Każdy zawodnik Klubu zobowiązany jest do dbania o sprawność fizyczną i rozwój intelektualny. W tym celu Klub:

– zapewnia organizację całorocznych zajęć sportowych,

– zapewnia organizację startów zawodnika w zawodach sportowych, – w przypadku wybitnych osiągnięć zawodnika może zapewnić indywidualny tok treningu.

3. Każdy zawodnik ma obowiązek systematycznego, punktualnego, rzetelnego i sumiennego uczestniczenia w zajęciach, z wyjątkiem przyczyn losowych lub chorobowych usprawiedliwionych u trenera.

4. Zawodnik zobowiązany jest stawić się 10 minut przed rozpoczęciem zajęć w celu właściwego przygotowania się do nich.

5. Podczas treningów zawodnik zobowiązany jest do:

a) wykonywania poleceń wydanych przez trenera i nie opuszczania miejsca zajęć bez jego zgody,

b) kulturalnego zachowania się wobec trenerów i koleżanek (obowiązek ten dotyczy także zachowania się w szkole i poza szkołą, na zawodach sportowych i obozach),

c) informowanie trenera o problemach zdrowotnych, złym samopoczuciu, urazach,

d) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa,

e) posiadanie odpowiedniego stroju treningowego,

f) zmiany obuwia przed wejściem do sali (trener może nie dopuścić zawodnika do udziału w zajęciach w obuwiu niszczącym lub brudzącym podłoże w sali treningowej)

6. Każdy zawodnik zobowiązuje się dbać o powierzony mu sprzęt sportowy, a w przypadku jego celowego zniszczenia lub utraty zobowiązuje się zwrócić koszty zniszczonego lub utraconego sprzętu.

7. Ponadto każdy zawodnik Klubu ma obowiązek:

a. dołożenia wszelkich starań, aby w zespole panowała dobra, koleżeńska atmosfera,

b. prowadzenia higienicznego i sportowego trybu życia,

c. troski o stan swojego zdrowia poprzez odbywanie okresowych badań lekarskich,

d. dążenia do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności oraz osiągania jak najlepszych wyników sportowych,

e. brania udziału w zawodach, do których został wyznaczony przez trenerów,

f. pomocy, w ramach swoich możliwości, innym zawodnikom Klubu

g. dążenia do osiągania jak najlepszych wyników w nauce,

h. systematycznego i terminowego opłacania składek członkowskich.

ROZDZIAŁ 4 – FINANSOWANIE SZKOLENIA

§10

1. Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska FemGol Lubin” finansowany jest ze składek członkowskich.

2. Dodatkowe środki pozyskiwane są:

a) dotacji z organów samorządowych,

b) darowizn osób prywatnych i firm,

c) innych źródeł,

3. Opłaty pochodzące ze składek, dotacji, darowizn i innych źródeł przeznaczane będą na cele statutowe Klubu.

4. Wysokość składki uchwala Zarząd Klubu.

5. W ramach składki członkowskiej Klub zapewnia członkom zawodnikom:

a) udział w zajęciach szkoleniowych,

b) udział w zawodach sportowych (wpłaty wpisowego, diety sędziowskie, przygotowanie boiska).

6. Wysokość składki nie jest zależna od ilości zajęć w okresie rozliczeniowym.

7. Nieobecność zawodnika na zajęciach treningowych nie upoważnia do pomniejszania składki.

8. W przypadku gdy zawodnik nie weźmie udziału w żadnych zajęciach treningowych
w danym miesiącu kalendarzowym (kontuzja, choroba) wysokość opłaty za ten miesiąc na pisemny wniosek rodziców może ulec obniżeniu do ½ wymaganej składki (określone na podstawie ewidencji uczestnictwa zawodnika w treningach, którą prowadzi trener).

9. Jeżeli Zawodnikami Klubu jest rodzeństwo, opłata za drugie dziecko ulega obniżeniu do ½ składki.

10. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość obniżenia miesięcznej składki za udział zawodnika w zajęciach treningowych (ulgę orzeka Zarząd Klubu na podstawie pisemnej prośby opiekunów prawnych zawodnika zawierającej uzasadnienie oraz opinii trenera i osób biorących w szkoleniu zawodnika).

ROZDZIAŁ 5 – ZAWODY I OBOZY SPORTOWE

 

§ 11

1. Decyzja o powołaniu zawodnika na zawody należy wyłącznie do trenera prowadzącego.
2. Powołanie na zawody otrzymuje zawodnik, który spełnia następujące kryteria:
– systematycznie uczęszcza na treningi,

– wykazuje zaangażowanie podczas treningów,

– właściwie zachowuje się w stosunku do innych – zawodników i trenerów.

3. Każdy zawodnik powołany na zawody sportowe jako reprezentant klubu zobowiązany jest do obecności na tych zawodach.

4. W przypadku choroby lub innych zdarzeń losowych uniemożliwiających uczestniczenie w zawodach, zawodnik ma obowiązek poinformowania trenera lub kierownika o swojej nieobecności najpóźniej do 24 h przed ich rozpoczęciem.

5. Nieobecność na zawodach bez poinformowania trenera traktowana będzie jako lekceważące podejście do obowiązków zawodnika, za które zostaną wyciągnięte konsekwencje.

6. Zawodnik może nie zostać powołany przez trenera na zawody z następujących powodów:

– gdy nie osiąga wyznaczonych wyników sportowych,

– za niesportowe zachowanie,

– na wniosek rodziców,

– w przypadku braku ważnych badań lekarskich.

7. Zawodnik ma obowiązek występowania podczas zawodów w stroju klubowym.
8. Wyjazd na zawody odbywa się w grupie, pod opieką trenera. Odstępstwa od tej zasady muszą być każdorazowo zaakceptowane przez trenera.

§ 12

1. W okresie wakacji letnich i ferii zimowych Klub może organizować obozy szkoleniowe.

2. Terminy i wysokość opłat za obóz sportowy lub zgrupowanie określa Zarząd Klubu
w porozumieniu z trenerami i rodzicami / opiekunami prawnymi.

3. W przypadku kiedy zawodnik przebywający na obozie, zgrupowaniu zostanie wydalony
z powodu naruszenia regulaminu placówki albo regulaminu Klubu opłata za udział nie jest zwracana a opiekunowie są zobowiązani do odbioru zawodnika na własny koszt.

§ 13

1. W miarę posiadanych przez Klub środków finansowych przewiduje się dofinansowanie do zawodów i obozów.

2. W zależności od posiadanych środków finansowych Klub może organizować wycieczki rekreacyjnosportowe, treningi specjalistyczne, wykłady i prelekcje.ROZDZIAŁ 6 – NAGRODY I KARY

§ 14

1. Za godne reprezentowanie Klubu, wzorowe zachowanie i aktywny udział w zajęciach treningowych oraz osiągnięcia w zawodach sportowych możliwe są następujące wyróżnienia i nagrody:

– pochwała ustna,

– pochwała w formie dyplomu lub listu pochwalnego,

– nagroda rzeczowa.

2. Wysokość oraz rodzaj nagród zależy od kondycji finansowej Klubu i jest ustalana przez Zarząd Klubu.

3. Wnioski o nagrody zatwierdza Zarząd Klubu.

4. Nagrody przyznawane są na wniosek trenera lub członków Zarządu Klubu.

§ 15

1. Klub nie będzie tolerował jakichkolwiek przejawów agresji (zarówno fizycznej jak
i słownej), a osoby agresywne będą ponosiły konsekwencje swojego zachowania łącznie
z usunięciem z Klubu.

2. Za niewłaściwe zachowywanie się zawodnika, naruszanie postanowień regulaminów obowiązujących w Klubie oraz niewykonywanie poleceń trenerów przewiduje się następujące kary w zależności od rodzaju wykroczenia:

– upomnienie ustne,

– wydalenie z treningu przez trenera,

– ostrzeżenie ustne w obecności rodziców lub opiekunów prawnych,
– udzielenie nagany na piśmie,

– zawieszenie w treningach na okres od 1 tygodnia do 1 miesiąca.

– odsunięcie od co najmniej dwóch kolejnych zawodów, w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności zawodnika na zawodach do których został wyznaczony,

– skreślenie z listy członków Klubu, co jest równoznaczne ze skreśleniem z listy zawodników Klubu.

3. O ukaranie członka Klubu wnioskują trenerzy lub członkowie Zarządu Klubu.

4. Postępowanie dyscyplinarne w stosunku do obwinionego prowadzone jest komisyjnie,
a decyzje podejmowane są kolegialnie przez Zarząd Klubu.

5. Zawodnikowi przysługuje prawo do odwołania się od decyzji Zarządu w terminie 14 dni od daty otrzymania kary.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§16

1.Zmiany niniejszego regulaminu uchwala Zarząd Klubu z własnej inicjatywy lub na wniosek trenerów.

2.Informacja o zmianie regulaminu zostanie podana do wiadomości zawodników
i rodziców.

3.Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Zarządu Klubu.

4.Rzeczy nie ujęte w niniejszym Regulaminie pozostają w kwestii decyzyjnej Zarządu.

6. Warunkiem przyjęcia do UKS Akademia Piłkarska FemGol jest zaakceptowanie powyższego Regulaminu

Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.10.2016 roku.

Składka członkowska od stycznia 2021 roku wynosi 110 zł za miesiąc.

Składki płatne są z góry (do 15-go danego miesiąca) na konto Klubu:

44 1140 2004 0000 3102 7903 7773 mBank.

z dopiskiem „imię i nazwisko córki – składka członkowska za miesiąc (wpisać miesiąc)”

UKS Akademia Piłkarska FemGol Lubin
ul. Pawia 9/15, 59-300 Lubin

Składki członkowskie obowiązują przez cały rok.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z opłacania składki członkowskiej.

Statut Uczniowskiego Klubu Sportowego

„Akademia Piłkarska FemGol Lubin”

Rozdział 1

Nazwa, teren działania, siedziba i charakter prawny

§1

Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska FemGol Lubin” zwany dalej „Klubem” jest stowarzyszeniem zrzeszającym w szczególności uczniów, rodziców uczniów, nauczycieli oraz sympatyków piłki nożnej.

§2

Klub jest Uczniowskim Klubem Sportowym w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie.

§3

1. Siedzibą Klubu jest miasto Lubin.

2. Terenem działania Klubu jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności zaś teren miasta Lubina, gminy wiejskiej Lubin oraz województwa dolnośląskiego.

3. W granicach niezbędnych dla prawidłowego realizowania swoich celów Akademia może prowadzić działalność także poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

§4

Klub jest osobą prawną i podlega wpisowi do ewidencji prowadzonej przez Starostę Lubińskiego, jako właściwego ze względu na siedzibę Klubu.

§5

1. Klub działa na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, ustawy z dnia
7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach oraz niniejszego statutu.

2. Klub może być członkiem okręgowych i regionalnych związków sportowych oraz ogólnokrajowych związków sportowych, jak też innych organizacji statutowo działających na rzecz sportu i kultury fizycznej.

3Klub może tworzyć wewnętrzne jednostki organizacyjne działające w jego ramach oraz filie działające na terenie całego kraju.

§6

Klub ma prawo posiadania i używania pieczęci, godła, flagi, barw, odznaki i znaczków organizacyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Rozdział 2

Cele i środki działalności

§ 7

Celem działania Klubu jest:

1. stworzenie profesjonalnie działającej Akademii Piłki Nożnej w dziedzinie piłki nożnej kobiecej

2. propagowanie kobiecej piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży (w szczególności wśród dziewcząt)

3. promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci w wieku szkolnym

4. krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych

5. wychowywanie dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną oraz kształtowanie w nich pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu

6. planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci (dziewcząt)

§8

Klub realizuje swoje cele poprzez:

1. organizowanie stałego szkolenia dzieci i młodzieży (dziewcząt) w zakresie kultury fizycznej i sportu – tj. przede wszystkim w zakresie nauki gry w piłkę nożną,

2. organizowanie dzieciom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego np. meczów
i zawodów sportowych,

3. organizowanie obozów sportowo-rekreacyjnych i półkolonii

4. tworzenie warunków do uprawiania kobiecej piłki nożnej

5. wspieranie członków Klubu w dążeniu do osiągania sukcesów sportowych oraz udzielanie wsparcia członkom Klubu, którzy osiągają sukcesy sportowe

5. współdziałanie ze szkołami, władzami sportowymi, państwowymi i samorządowymi w celu zapewnienia członkom Klubu właściwych warunków do uprawiania sportu

6. skupianie wokół Klubu osób prawnych i fizycznych wspierających rozwój Klubu
i kobiecej piłki nożnej oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży

7. wspieranie i niesienie pomocy najbiedniejszym dzieciom (dziewczętom) odznaczającym się szczególnym talentem piłkarskim,

8. prowadzenie działalności szkoleniowej kadr dla kultury fizycznej, w tym kadr wolontariatu w zakresie zdrowego stylu życia, rekreacji i sportu,

9. sprawowanie opieki wychowawczej i szkoleniowej nad członkami Akademii,

10pozyskiwanie środków rzeczowych i finansowych dla realizacji celów statutowych Klubu.

§9

1. Klub opiera swoją działalność przede wszystkim na pracy społecznej swoich członków
i działaczy oraz pomocy rodziców.

2Dla realizacji celów statutowych Klub może zawierać umowy o pracę oraz umowy cywilnoprawne z osobami działającymi na jej rzecz, w tym z osobami wchodzącymi w skład organów Klubu.

Rozdział 3
Członkowie Klubu, ich prawa i obowiązki

§10

Członkowie Klubu dzielą się na:

1. zwyczajnych

2. zawodników

3. wspierających

4. honorowych

§ 11

1. Członkami zwyczajnymi Klubu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne zainteresowane dyscypliną kobiecej piłki nożnej, które złożyły pisemną deklarację oraz zostały przyjęte przez Zarząd.

2. Członkiem zwyczajnym może być również małoletni w wieku 16-18 lat.

3. Status członków zwyczajnych posiadają także Założyciele Klubu.

§ 12

Członkowie zwyczajni mają prawo do:

1. uczestnictwa w Walnych Zebraniach Klubu z biernym i czynnym prawem wyborczym,
z ograniczeniami określonymi w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy – Prawo o stowarzyszeniach.

2. zgłaszania propozycji i wniosków wobec władz Klubu.

3. uczestnictwa w imprezach sportowych organizowanych przez Klub i na zasadach określonych przez Klub

4. noszenia odznaki i emblematu Klubu oraz korzystania z jego barw.

§ 13

1. Członkami zawodnikami mogą być osoby w wieku od 5 roku życia (w przypadku osób małoletnich – za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych), które będą przede wszystkim czynnie uczestniczyć w organizowanym przez Klub szkoleniu z zakresu gry piłki nożnej oraz reprezentować Klub w różnego rodzaju zawodach i turniejach.

2. Członkami zawodnikami małoletni stają się na skutek złożenia w ich imieniu przez rodziców lub opiekunów prawnych pisemnej deklaracji przystąpienia do Klubu, zaś osoby pełnoletnie – na podstawie pisemnej deklaracji złożonej osobiście.

§14

Członkowie zawodnicy mają prawo do:

1. udziału w zajęciach organizowanych przez Klub w ramach statutowej działalności

2. uczestnictwa w zajęciach i zawodach organizowanych przez Klub

3. korzystania z wszelkich urządzeń Klubu

4. noszenia odznaki i emblematu Klubu oraz korzystania z jego barw

5. zgłaszania wniosków i propozycji wobec władz Klubu za pośrednictwem rodziców
lub przedstawicieli ustawowych.

§15

Członkami wspierającymi mogą być osoby prawne i fizyczne, które zadeklarują pomoc –
w szczególności pomoc finansową – w realizacji zadań statutowych Klubów i zostaną przyjęte przez Zarząd Klubu w poczet członków wspierających na podstawie pisemnej deklaracji przystąpienia, określającej zakres zadeklarowanej pomocy.

§ 16

Członkowie wspierający mają prawo do:

1. uczestnictwa bezpośrednio lub poprzez swoich delegatów w Walnych Zebraniach Klubu
z głosem doradczym – bez prawa głosu stanowiącego oraz bez czynnego i biernego prawa wyborczego

2. zgłaszania wniosków i propozycji wobec władz Klubu

3. noszenia odznaki i emblematu Klubu oraz korzystania z jego barw.

§17

Członkami honorowymi mogą być osoby fizyczne, niezależnie od wieku, zasłużone szczególnie dla rozwoju Klubu. Godność członka honorowego nadaje Walne Zebranie Członków na wniosek Zarządu Klubu.

§18

1. Do obowiązków wszystkich członków należy:

a) branie czynnego udziału w działalności Klubu.

b) przestrzeganie postanowień statutu i uchwał władz Klubu.

c) godne reprezentowanie barw Klubu.

2. Do obowiązków członków zwyczajnych i członków zawodników należy ponadto regularne opłacanie składek członkowskich, a członków wspierających – spełnianie zadeklarowanych świadczeń na rzecz Klubu.

3. Wysokość składek ustala Zarząd w drodze uchwały, przy czym Członkowie – Założyciele obowiązani są do uiszczania wyłącznie symbolicznej składki w wysokości 1 zł miesięcznie.

§19

Członkostwo w Klubie ustaje poprzez:

 1. dobrowolne wystąpienie zgłoszone na piśmie do Zarządu.
 2. skreślenie z listy członków uchwałą Zarządu w przypadku:
 1. umyślnego naruszenia postanowień statutu,
 2. nie brania udziału w działalności statutowej Klubu przez okres 1 roku,
 3. działania na szkodę Klubu,
 1. rozwiązanie się Klubu.

Rozdział 4

Władze Klubu

§20

Władzami Klubu są:

1. Walne Zebranie Klubu,

2. Zarząd Klubu

3. Komisja Rewizyjna

§21

1. Wybór władz następuje w głosowaniu tajnym lub jawnym w zależności od decyzji Walnego Zebrania Klubu.

2. Uchwały wszystkich władz Klubu zapadają zwykłą większością głosów, o ile postanowienia statutu nie stanowią inaczej.

§22

1. Walne Zebranie Klubu jest najwyższą władzą Klubu i może być zwyczajne
i nadzwyczajne.

2. Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Klubu zwoływane jest przez Zarząd raz na
4 lata.

3. Walne Zebranie Sprawozdawcze zwoływane jest przez Zarząd raz na rok.

4. Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu zwoływane jest przez Zarząd Klubu:

a) z własnej inicjatywy,

b) na wniosek Komisji Rewizyjnej,

c) na wniosek 1/2 ogółu członków.

5. Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu odbywa się nie później niż w ciągu miesiąca od złożenia wniosku lub podjęcia uchwały i obraduje nad sprawami, dla których zostało zwołane.

§23

1.Do wyłącznej kompetencji Walnego Zebrania Klubu należy:

a) uchwalanie programów sportowej, organizacyjnej i finansowej działalności Klubu,

b) rozpatrywanie i przyjmowanie sprawozdań Zarządu i Komisji Rewizyjnej,

c) uchwalanie na wniosek Komisji Rewizyjnej absolutorium dla Zarządu Klubu,

d) wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej,

e) rozpatrywanie i rozstrzyganie innych spraw wniesionych pod obrady Walnego Zebrania Klubu.

2. Walne Zebranie Klubu jest prawomocne w pierwszym terminie przy obecności, co najmniej ½ członków uprawnionych do głosowania, a w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych, o ile termin ten był podany w zawiadomieniu.

3. W Walnym Zebraniu Klubu mogą brać udział z głosem doradczym osoby zaproszone przez Zarząd.

§ 24

1. Zarząd Klubu składa się z co najmniej z 3 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu –Prezesa i dwóch członków.

2. Kadencja członków Zarządu trwa 4 lata, przy czym mogą oni zostać wybierani,
po wyrażeniu przez nich zgody, wielokrotnie na to samo stanowisko.

3. Zebrania Zarządu Klubu odbywają się w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż jeden raz na 6 miesięcy.

4. Do ważności uchwał Zarządu Klubu konieczna jest obecność, co najmniej 2/3 członków Zarządu.

5. W okresie pomiędzy posiedzeniami Zarządu jego uprawnienia przysługują Prezesowi działającemu samodzielnie lub wspólnie z członkiem lub członkami Zarządu.

6. Prezes Zarządu może otrzymywać wynagrodzenie w związku z pełnioną funkcją
w wysokości ustalonej w uchwale Walnego Zebrania.

§25

Do zadań Zarządu Klubu należy kierowanie bieżącą działalnością Klubu w okresach pomiędzy Walnymi Zebraniami Klubu, a w szczególności:

1. reprezentowanie Klubu na zewnątrz i działanie w jego imieniu

2. wykonywanie uchwał Walnego Zebrania Klubu

3. uchwalanie okresowych planów działania i preliminarzy budżetowych

4. powoływanie i rozwiązywanie komisji problemowych

5. przyjmowanie i skreślanie członków

6. zarządzanie majątkiem i funduszami Klubu zgodnie z obowiązującymi przepisami

7. składanie sprawozdań z działalności Klubu

8. ustalanie wysokości i trybu płacenia składek członkowskich.

§26

1. Do reprezentowania Klubu na zewnątrz, składania oświadczeń w imieniu Klubu oraz dokonywania wszelkich czynności prawnych związanych z funkcjonowaniem i działalnością Klubu, z wyjątkiem czynności określonych w ust. 2, uprawniony jest każdy członek Zarządu, działając samodzielnie.

2. Dla ważności oświadczeń dotyczących zaciągania zobowiązań majątkowych oraz udzielania pełnomocnictw wymagane jest współdziałanie dwóch członków Zarządu.

§27

1. Członek Zarządu Klubu może być zawieszony w czynnościach lub odwołany ze składu Zarządu, jeżeli nie wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze statutem bądź
w inny sposób zawiódł zaufanie członków Klubu.

2. Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Zarządu podejmuje Zarząd większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej 1/2 uprawnionych do glosowania.

3. Usunięty lub zawieszony członek Zarządu ma prawo odwołania się do Walnego Zebrania Klubu w ciągu 30 dni od podjęcia uchwały o usunięciu tub zawieszeniu.

§28

1. Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym całokształt działalności Klubu.

2. Komisja Rewizyjna składa się z co najmniej 2 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu.

3. Kadencja członków Komisji Rewizyjnej trwa 4 lata, przy czym mogą oni zostać wybierani, po wyrażeniu przez nich zgody, wielokrotnie na to samo stanowisko.

4. Komisja Rewizyjna działa w oparciu o regulamin zatwierdzony przez Walne Zebranie Klubu.

5. Do czynności Komisji Rewizyjnej należy:

a) przeprowadzanie okresowych kontroli działalności statutowej i finansowej

b) wydawanie zaleceń pokontrolnych w przypadku stwierdzenia uchybień w działalności, określanie terminów oraz sposobów ich usunięcia,

c) składanie sprawozdań z całokształtu swej działalności na Walnym Zebraniu Klubu oraz stawianie wniosku o udzielenie lub odmowę udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi,

d) składanie zastrzeżeń w stosunku do projektowanych uchwał, postanowień i przedsięwzięć Zarządu jeżeli Komisja dojdzie do wniosku, że spowodują one lub mogą spowodować nieprawidłowości w działaniu Klubu,

e) występowanie z żądaniem zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Klubu, względnie z wnioskiem o zwołanie posiedzenia Zarządu w przypadkach stwierdzenia niezgodnych z prawem lub Statutem bądź istotnymi interesami Klubu działań Zarządu.

§29

1. Członek Komisji Rewizyjnej może być zawieszony w czynnościach lub odwołany z jej składu, jeżeli nie wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze Statutem, bądź w inny sposób zawiódł zaufanie członków Klubu.

2. Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Komisji Rewizyjnej podejmuje Komisja Rewizyjna większością 2/3 głosów przy obecności, co najmniej 2 uprawnionych do głosowania.

3. Odwołany lub zawieszony członek Komisji Rewizyjnej ma prawo odwołać się do Walnego Zebrania Klubu w terminie 30 dni od podjęcia uchwały o odwołaniu lub zawieszeniu.

§30

W przypadku powstania wakatu w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej – władzom przysługuje prawo uzupełnienia składu organu, poprzez wybór nowych członków w liczbie brakującej spośród członków Klubu. Liczba tych osób nie może przekroczyć 1/3 składu organu.

Rozdział 5

Wyróżnienia i kary

§31

1. Za aktywny udział w realizacji zadań Klubu mogą być przyznawane (w szczególności członkom zawodnikom) wyróżnienia i nagrody.

2. Zasady oraz tryb przyznawania wyróżnień i nagród określa regulamin uchwalany przez Zarząd Klubu.

§32

1. W razie naruszenia postanowień lub uchwał władz Klubu, Zarządowi przysługuje, zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Walne Zebranie Klubu – prawo wymierzania następujących kar.

a) upomnienia,

b) nagany,

c) zawieszenia w prawach członka na okres do 12 miesięcy,

d) wykluczenia

2. Od uchwały Zarządu o ukaraniu, członkowi Klubu przysługuje prawo odwołania się do Walnego Zebrania Klubu w terminie 30 dni

3. Uchwała Walnego Zebrania Klubu o ukaraniu jest ostateczna

Rozdział 6

Majątek i fundusze Klubu

§33

1. Na majątek Klubu składają się nieruchomości, ruchomości oraz środki finansowe.

2. Środki finansowe na realizację zadań statutowych Klub uzyskuje z:

a) składek członkowskich,

b) dotacji

c) darowizn, zapisów i spadków od osób prawnych oraz fizycznych,

d) dochodów z majątku Klubu,

e) innych źródeł.

§34

Klub nie może prowadzić działalności gospodarczej.

Rozdział 7

Zmiana statutu i rozwiązanie się Klubu

§35

Zmiany statutu Klubu wymagają uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej 1/2 uprawnionych do głosowania.

§36

1. Rozwiązanie się Klubu może nastąpić na podstawie uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej 1/2 uprawnionych do glosowania.

2. Uchwała o rozwiązaniu się Klubu określa tryb likwidacji oraz cel, na jaki ma być przeznaczony majątek.

Członkowie założyciele

KLAUZULA INFORMACYJNA

o przetwarzaniu danych osobowych

W związku z wejściem w życie – w dniu 25 maja 2018 r. – rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych); Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s. 1; dalej : RODO, zgodnie z art. 13 ust. 1-2 niniejszym informujemy, że:

1.Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska FemGol Lubin” przetwarza dane osobowe członków stowarzyszenia – w tym członów zawodników i członków wspierających – oraz przedstawicieli prawnych małoletnich członków zawodników, pracowników, w tym osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, kontrahentów, darczyńców, wolontariuszy i uczestników działań statutowych stowarzyszenia (np. zawody, obozy, szkolenia).

Administratorem danych osobowych jest Uczniowski Klub Sportowy „Akademia Piłkarska FemGol Lubin” z siedzibą w Lubinie przy ul. Pawiej 9/15 – stowarzyszenie wpisane do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych nieprowadzących działalności gospodarczej prowadzonej przez Starostę Lubińskiego pod numerem 4221.44.

2. Dane osobowe członków Klubu, w tym członków-zawodników podawane są przez Państwa przy wypełnianiu deklaracji członkowskiej.

3. Dane osobowe członków Klubu i innych osób, o których mowa w pkt 1 będą przetwarzane w celach związanych z realizacją zadań statutowych Klubu, w tym w szczególności do: zebrania oświadczeń o stanie zdrowia, weryfikacji zawodników, zgłaszania uczestników do udziału w zawodach i obozach, księgowania wpłat, prowadzenia listy obecności na treningach, pomiaru czasu, ogłoszenia wyników, wręczenia nagród, przygotowania relacji z imprez sportowych, publikacji zdjęć z wydarzeń.

4. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych w Stowarzyszeniu stanowi:

a) zgoda osoby, której dane dotyczą lub zgoda przedstawiciela ustawowego w przypadku osób małoletnich,

b) uprawnienie lub obowiązek wynikający z przepisu prawa,

c) wykonanie umowy,

d) usprawiedliwiony interes administratora.

5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6. Zgodnie z RODO, przysługuje Państwu prawo do:

a) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii

b) sprostowania (poprawiania) swoich danych

c) żądania usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania

d) przenoszenia danych

e) wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania , iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

7. Podanie danych jest dobrowolne z tym, że odmowa ich podania może utrudnić albo uniemożliwić członkostwo w Klubie lub współpracę z nim..

8. Administrator nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany i Państwa dane nie są profilowane.

9. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych lub danych , (w tym należących do szczególnej kategorii), ale cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano zgodnie z prawem, przed jej wycofaniem.

Dziękujemy, za zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną. Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa dane były przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i zgodność z prawem.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego

„Akademia Piłkarska FemGol” Lubin

Skontaktuj się

 • akademia@femgol.pl
 • Tel. 669 35 73 73